MUX36S16IRSNR
Texas Instruments
595-MUX36S16IRSNR
MUX36S16IRSNR
Mfr.:
Description:
Multiplexer Switch ICs 1-pA on-state leakag e current 36-V 16:
ECAD Model:
In Stock: 2.341
Stock:
2.341 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Texas Instruments
Product Category: Multiplexer Switch ICs
RoHS:
MUX36S16
Multiplexers
SMD/SMT
QFN-32
16 Channel
1 x 16:1
10 V
36 V
+/- 5 V
+/- 18 V
430 Ohms
149 ns
102 ns
- 40 C
+ 125 C
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Texas Instruments
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dual Supply Voltage: +/- 5 V to +/- 18 V
Off Isolation - Typ: - 94 dB
Operating Supply Voltage: 10 V to 36 V
Product Type: Multiplexer Switch ICs
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Switch ICs
Supply Current - Max: 83 uA
Supply Type: Dual Supply
Switch Voltage - Max: 36 V