LP3470A365DBVR
Texas Instruments
595-LP3470A365DBVR
LP3470A365DBVR
Mfr.:
Description:
Supervisory Circuits Ultra-low-power acti ve-low reset IC wit
ECAD Model:
In Stock: 3.809
Stock:
3.809 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Texas Instruments
Product Category: Supervisory Circuits
RoHS:
Voltage Supervisory
SMD/SMT
SOT-23-5
3.65 V
1 Input
Active Low, Open Drain
No Manual Reset
No Watchdog
No Backup
619 ms
10 V
- 40 C
+ 125 C
1 %
LP3470A
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Texas Instruments
Chip Enable Signals: No Chip Enable
Country of Assembly: PH
Country of Diffusion: US
Country of Origin: PH
Operating Supply Current: 300 uA
Power Fail Detection: No
Product Type: Supervisory Circuits
Quiescent Current: 350 nA
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Supply Voltage - Min: 950 mV