LMZ21701SILT
Texas Instruments
595-LMZ21701SILT
LMZ21701SILT
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - SMD 1A SIMPLE Switcher N ano Mod A 595-LMZ21 A 595-LMZ21701SILR
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
5.208
Expected 1/14/2027
Expected 2/17/2027
Factory Lead Time:
12
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 250)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Texas Instruments
Product Category: DC/DC Converters - SMD
RoHS:
Non-Isolated
1 Output
3 V
17 V
900 mV to 6 V
1 A
3.5 mm (0.138 in)
3.5 mm (0.138 in)
1.75 mm (0.069 in)