LMG3100R017VBER
Texas Instruments
595-LMG3100R017VBER
LMG3100R017VBER
Mfr.:
Description:
Gate Drivers 100V 1.7mohm GaN FET with integrated dri
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 3.046
Stock:
3.046 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1   Maximum: 100
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Texas Instruments
Product Category: Gate Drivers
RoHS:
Gate Drivers
Half-Bridge
SMD/SMT
VQFN-FCRLF-15
1 Driver
1 Output
8 A
4.75 V
5.25 V
- 40 C
+ 175 C
LMG3100R017
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Texas Instruments
Country of Assembly: PH
Country of Diffusion: US
Country of Origin: US
Input Voltage - Max: 5.25 V
Input Voltage - Min: 4.75 V
Logic Type: TTL
Moisture Sensitive: Yes
Operating Supply Current: 170 uA
Output Voltage: 12 V
Product Type: Gate Drivers
Rds On - Drain-Source Resistance: 1.7 mOhms