LM53601MAEVM
Texas Instruments
595-LM53601MAEVM
LM53601MAEVM
Mfr.:
Description:
Power Management IC Development Tools LM53601MAEVM
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1   Maximum: 5
Texas Instruments
Product Category: Power Management IC Development Tools
RoHS: N
Evaluation Modules
Voltage Regulator - Switching Regulator
3.5 V to 36 V
3.3 V to 6 V
LM53601-Q1
LM53601MA
Brand: Texas Instruments
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Description/Function: Buck regulator evaluation module
Output Current: 1 A