LM3S9C97-IBZ80-A2T
595-LM3S9C97IBZ80A2T
LM3S9C97-IBZ80-A2T
Mfr.:
Description:
ARM Microcontrollers - MCU Stellaris MCU
Lifecycle:
Obsolete
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Texas Instruments
Product Category: ARM Microcontrollers - MCU
Delivery Restrictions:
RoHS:
LM3S9C97
SMD/SMT
nFBGA-108
ARM Cortex M3
512 kB
32 bit
12 bit
80 MHz
64 kB
1.235 V
1.365 V
- 40 C
+ 85 C
Reel
Cut Tape
MouseReel
Analogue Supply Voltage: 3.3 V
Brand: Texas Instruments
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
I/O Voltage: 3.3 V