LM3480IM3X-15/NOPB
Texas Instruments
926-LM3480IM3X15NOPB
LM3480IM3X-15/NOPB
Mfr.:
Description:
LDO Voltage Regulators 100mA Quasi LDO Line ar Vtg Reg A 926-LM A 926-LM3480IM315NOPB
ECAD Model:
In Stock: 8.821
Stock:
8.821 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Product
Texas Instruments LM3480IM3-15/NOPB
Texas Instruments
LDO Voltage Regulators 100mA Quasi LDO Line ar Vtg Reg A 926-LM A 926-LM3480IM3X15NOPB
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: LDO Voltage Regulators
RoHS:
SMD/SMT
SOT-23-3
15 V
100 mA
1 Output
Positive
2 mA
0 V
30 V
Fixed
- 40 C
+ 125 C
900 mV
LM3480
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Texas Instruments
Country of Assembly: MY
Country of Diffusion: DE
Country of Origin: MY
Dropout Voltage - Max: 1 V at 10 mA, 1.2 V at 100 mA
Line Regulation: 16 mV
Load Regulation: 45 mV
Pd - Power Dissipation: 250 mW
Product: Linear Regulators
Product Type: LDO Voltage Regulators
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Type: Integrated Linear Voltage Regulator
Voltage Regulation Accuracy: 5 %