LM140K-12/NOPB
Texas Instruments
926-LM140K-12/NOPB
LM140K-12/NOPB
Mfr.:
Description:
Linear Voltage Regulators 1A Fixed Output Line ar Regulator / LDO A 926-LM140K-12
ECAD Model:
In Stock: 54
Stock:
54 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
200 Quote
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Tray
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Product
Texas Instruments LM140K-12
Texas Instruments
Linear Voltage Regulators 1A Fixed Output Line ar Regulator / LDO A 926-LM140K-12/NOPB
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: Linear Voltage Regulators
RoHS:
LM140K
Through Hole
TO-3-2
1 Output
Positive
12 V
1 A
Fixed
14.6 V
35 V
- 55 C
+ 125 C
6 mA
Tray
Brand: Texas Instruments
Country of Assembly: PH
Country of Diffusion: GB
Country of Origin: PH
Line Regulation: 18 mV
Load Regulation: 32 mV