BZX84C18VDBZR
Texas Instruments
595-BZX84C18VDBZR
BZX84C18VDBZR
Mfr.:
Description:
Zener Diodes 18V Zener diode in S OT-23 package
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Texas Instruments
Product Category: Zener Diodes
18 V
SMD/SMT
SOT-23-3
430 mW
5 %
30 nA
45 Ohms
- 55 C
+ 125 C
Single
MouseReel
Brand: Texas Instruments
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
If - Forward Current: 10 mA
Ir - Reverse Current: 30 nA
Length: 2.92 mm
Product Type: Zener Diodes
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Vf - Forward Voltage: 900 mV
Voltage Temperature Coefficient: 19 mV/C
Width: 2.37 mm
Zener Current: 5 mA