TSM60NC620CP ROG
Taiwan Semiconductor
821-TSM60NC620CPROG
TSM60NC620CP ROG
Mfr.:
Description:
MOSFETs 600V, 7A, Single N-Channel Power MOSFET
ECAD Model:
In Stock: 7.500
Stock:
7.500 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Taiwan Semiconductor
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
SMD/SMT
DPAK-3 (TO-252-3)
N-Channel
1 Channel
600 V
7 A
620 mOhms
- 20 V, 20 V
5 V
15 nC
- 55 C
+ 150 C
78 W
Enhancement
AEC-Q101
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Taiwan Semiconductor
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Fall Time: 10 ns
Moisture Sensitive: Yes
Product Type: MOSFETs
Rise Time: 17 ns
Factory Pack Quantity: 2500
Subcategory: Transistors
Transistor Type: 1 N Channel
Typical Turn-Off Delay Time: 36 ns
Typical Turn-On Delay Time: 16 ns
Unit Weight: 326,600 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
TARIC:
ECCN:
EAR99
600V Single N-Channel Power MOSFETs
Taiwan Semiconductor 600V Single N-channel power MOSFETs incorporate super-junction technology and operate within the -55°C to 150°C temperature range. These MOSFETs are Pb-free, RoHS-compliant, and halogen-free. Typical applications include lighting, industrial, and switching applications.