SMCJ64CA R6
Taiwan Semiconductor
821-SMCJ64CAR6
SMCJ64CA R6
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W, 74.9V, 5%, Bidirectional, TVS
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 3000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Taiwan Semiconductor
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Bidirectional
1 Channel
64 V
SMD/SMT
103 V
71.1 V
SMC (DO-214AB)
15 A
1.5 kW
- 55 C
+ 150 C
SMCJ
Reel
Brand: Taiwan Semiconductor
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Pd - Power Dissipation: 5 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 3.5 V