SMBJ170CA R4
Taiwan Semiconductor
821-SMBJ170CA-R4
SMBJ170CA R4
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 199V 5% Bidirec tional TVS
Lifecycle:
Verify Status with Factory:
ECAD Model:
Availability
Stock:
Not Available
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Taiwan Semiconductor
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
REACH - SVHC:
Bidirectional
1 Channel
170 V
SMD/SMT
275 V
189 V
SMB (DO-214AA)
2.2 A
600 W
- 55 C
+ 150 C
SMBJxx
Reel
Brand: Taiwan Semiconductor
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Pd - Power Dissipation: 3 W