P6SMB27A R5
Taiwan Semiconductor
821-P6SMB27AR5
P6SMB27A R5
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 27V, 5%, Unidirectional, TVS
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 850)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Taiwan Semiconductor
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Unidirectional
1 Channel
23.1 V
SMD/SMT
37.5 V
25.7 V
SMB (DO-214AA)
16.8 A
- 55 C
+ 150 C
PSMB
Reel
Cut Tape
Brand: Taiwan Semiconductor
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Pd - Power Dissipation: 3 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 850
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 3.5 V