P4SMA15A R3
Taiwan Semiconductor
821-P4SMA15AR3
P4SMA15A R3
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W, 15V, 5%, Unidirectional, TVS
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1800)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Taiwan Semiconductor
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Unidirectional
1 Channel
12.8 V
SMD/SMT
21.2 V
14.3 V
SMA (DO-214AC)
20 A
400 W
- 55 C
+ 150 C
Reel
Cut Tape
Brand: Taiwan Semiconductor
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 1800
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 3.5 V