MTZJ20SD R0G
Taiwan Semiconductor
821-MTZJ20SDR0G
MTZJ20SD R0G
Mfr.:
Description:
Zener Diodes 500mW, 2%, Small Signal Zener Diode
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 10000   Multiples: 10000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Taiwan Semiconductor
Product Category: Zener Diodes
RoHS:
20 V
Through Hole
DO-34-2
500 mW
2 %
200 nA
55 Ohms
- 55 C
+ 175 C
Single
5 mA
Reel
Brand: Taiwan Semiconductor
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Diameter: 2 mm
Length: 3.04 mm