BZX84C13 RFG
Taiwan Semiconductor
821-BZX84C13RFG
BZX84C13 RFG
Mfr.:
Description:
Zener Diodes 300mW, 5%, Small Signal Zener Diode
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
23 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Taiwan Semiconductor
Product Category: Zener Diodes
RoHS:
13 V
SMD/SMT
SOT-23-3
300 mW
5 %
100 nA
30 Ohms
- 65 C
+ 150 C
Single
5 mA
Reel
Cut Tape
BZX84C
Brand: Taiwan Semiconductor
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 1.3 mm
Length: 3.1 mm
Product Type: Zener Diodes
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Vf - Forward Voltage: 900 mV
Voltage Temperature Coefficient: 11 mV/C
Width: 1.5 mm