BZX79C39 R0
Taiwan Semiconductor
821-BZX79C39R0
BZX79C39 R0
Mfr.:
Description:
Zener Diodes 500mW, 5%, Small Signal Zener Diode
RoHS:
39 V
Through Hole
DO-35-2
500 mW
5 %
50 nA
130 Ohms
- 65 C
+ 175 C
Single
2 mA
Reel
Cut Tape
BZX79
Country of Origin: TW
Diameter: 2.28 mm
Length: 5.08 mm
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Vf - Forward Voltage: 1.5 V