1SMA120Z
Taiwan Semiconductor
821-1SMA120Z
1SMA120Z
Mfr.:
Description:
Zener Diodes 1250mW, 5%, Zener Diode
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 7500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Taiwan Semiconductor
Product Category: Zener Diodes
RoHS:
120 V
SMD/SMT
DO-214AC-2
1.25 W
5 %
1 uA
550 Ohms
- 55 C
+ 175 C
Single
2 mA
Reel
Cut Tape
MouseReel
1SMA
Brand: Taiwan Semiconductor
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Height: 2.5 mm
Ir - Reverse Current: 1 uA
Length: 4.6 mm
Product Type: Zener Diodes
Factory Pack Quantity: 7500
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Width: 2.83 mm