2180AL08-U
THAT
887-2180AL08-U
2180AL08-U
Mfr.:
Description:
Audio Amplifiers Pre-Trimmed VCA SIP-8
ECAD Model:
In Stock: 1.555
Stock:
1.555 Can Dispatch Immediately
Minimum: 1   Multiples: 1
THAT Corporation
Product Category: Audio Amplifiers
RoHS:
Class-AB
0.01 %
SIP-8
4 V
18 V
0 C
+ 70 C
Through Hole
2180
Tube
Brand: THAT
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IN
GBP - Gain Bandwidth Product: 20 MHz
Ib - Input Bias Current: 10 nA
Number of Channels: 1 Channel
Operating Supply Current: 4 mA
Product: Audio Amplifiers
Product Type: Audio Amplifiers
Shutdown: No Shutdown
SR - Slew Rate: 12 V/us
Factory Pack Quantity: 25
Subcategory: Audio ICs
Supply Type: Dual
Tradename: Blackmer
Type: Voltage Controlled
Vos - Input Offset Voltage: 5 mV