ANT-916-CW-HW
TE Connectivity / Linx Technologies
712-ANT-916-CW-HW
ANT-916-CW-HW
Mfr.:
Description:
Antennas RPSMA 1/2 Wave Dipole Whip 916MHz
ECAD Model:
In Stock: 764
Stock:
764 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
7 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
2.500 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TE Connectivity
Product Category: Antennas
RoHS:
REACH - SVHC:
IoT Antennas - LPWAN, LoRaWAN, Sigfox, NB-IoT
Indoor Antennas
Dipole
900 MHz
930 MHz
Cellular (NBIoT, LTE), GSM, UMTS
LoRaWAN, Sigfox
RFID, ISM
Whip
Straight
1.2 dBi
30 MHz
50 Ohms
1.9
- 20 C
+ 85 C
1 Band
Panel Mount
Connector
RP-SMA Male
916 MHz
Remote Control, Monitoring, Sensing Networks
120 mm
HW
Bulk
Brand: TE Connectivity / Linx Technologies
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Ground Plane Size: 102 mm x 102 mm