YACT26JC35SN000000
TE Connectivity / DEUTSCH
571-YACT26JC35SN0000
YACT26JC35SN000000
Mfr.:
Description:
Circular MIL Spec Connector STRAIGHT PLUG
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
65 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 132   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TE Connectivity
Product Category: Circular MIL Spec Connector
26 Position
Socket (Female)
13-35
Plugs
13
Straight
MIL-DTL-38999 III
Crimp
Cable
Gold
Copper Alloy
Brand: TE Connectivity / DEUTSCH
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Mounting Angle: Straight
Product Type: Circular MIL Spec Connector
Shell Material: Composite
Shell Plating: Cadmium
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Circular Connectors
Voltage Rating: 600 VAC, 850 VDC