YACT20MH21SD000000
TE Connectivity / DEUTSCH
571-YACT20MH21SD
YACT20MH21SD000000
Mfr.:
Description:
Circular MIL Spec Connector SQUARE FLNG RECETCLE
ECAD Model:
Availability
Stock:
Not Available
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TE Connectivity
Product Category: Circular MIL Spec Connector
RoHS:
REACH - SVHC:
21 Position
Socket (Female)
23-21
Receptacles
23
Wall Mount
MIL-DTL-38999 III
Wall Mount
Gold
Copper Alloy
Brand: TE Connectivity / DEUTSCH
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: DE
Mounting Angle: Straight
Product Type: Circular MIL Spec Connector
Shell Material: Composite
Shell Plating: Nickel
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Circular Connectors
Voltage Rating: 600 VAC, 850 VDC