VLBU10060120T-R10L-1
TDK
810-VLBU10060120R10L
VLBU10060120T-R10L-1
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 0.10uH 15% 0.12mOhm 133A
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
1.800
Expected 7/23/2026
900
Expected 7/30/2026
600
Factory Lead Time:
12
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 300)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TDK
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
10 mm x 6 mm x 12 mm
Unshielded
100 nH
15 %
83 A
120 uOhms
133 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
10 mm
6 mm
12 mm
Ferrite
VLBU
Reel
Cut Tape
Application: Commercial
Brand: TDK
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 300
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz