MHQ1005PR15HT000
TDK
810-MHQ1005PR15HT000
MHQ1005PR15HT000
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD IND 0402 150nH S-HQ SMD RF IND
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TDK
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Multilayer
0402 (1005 metric)
Unshielded
150 nH
3 %
110 mA
3 Ohms
- 55 C
+ 125 C
22
1 GHz
Standard
1 mm
0.5 mm
0.6 mm
Ceramic
MHQ-P
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: RF
Brand: TDK
Case Code - in: 0402
Case Code - mm: 1005
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 10000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 MHz