MHQ1005P16NGT000
TDK
810-MHQ1005P16NGT000
MHQ1005P16NGT000
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD IND 0402 16nH S-HQ SMD RF IND
ECAD Model:
In Stock: 9.780
Stock:
9.780 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TDK
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Multilayer
0402 (1005 metric)
Unshielded
16 nH
2 %
260 mA
800 mOhms
- 55 C
+ 125 C
20
3.5 GHz
Standard
1 mm
0.5 mm
0.6 mm
Ceramic
MHQ-P
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: RF
Brand: TDK
Case Code - in: 0402
Case Code - mm: 1005
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 10000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 MHz