FA18C0G2A103JRU06
TDK
810-FA18C0G2A103JRU6
FA18C0G2A103JRU06
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 0.010uF 5% AEC-Q200 Radial C0G
ECAD Model:
In Stock: 4.472
Stock:
4.472 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
24 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Ammo Pack (Order in multiples of 2000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TDK
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded
RoHS:
FA
Radial
0.01 uF
100 VDC
C0G (NP0)
5 %
2.5 mm
Dipped
- 55 C
+ 125 C
Automotive MLCCs
5.5 mm
4 mm
2.5 mm
AEC-Q200
Ammo Pack
Brand: TDK
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Lead Diameter: 0.5 mm