B43644F5227M000
TDK
871-B43644F5227M000
B43644F5227M000
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450VDC 220uF 20% PVC STD 6.3mm Term
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 520   Multiples: 260
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TDK
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In
RoHS:
220 uF
450 VDC
25 mm (0.984 in)
40 mm (1.575 in)
10 mm (0.394 in)
General Purpose Electrolytic Capacitors
5000 Hour
20 %
1.22 A
470 mOhms
- 40 C
+ 105 C
2 Pin
B43644
Bulk
Brand: TDK
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: HU
Dissipation Factor DF: 0.2
Product Type: Electrolytic Capacitors
Factory Pack Quantity: 130
Subcategory: Capacitors
Termination Style: Snap In
Test Frequency: 100 Hz