I6A24014A033V-001-R
TDK-Lambda
967-I6A24014A033V001
I6A24014A033V-001-R
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 24Vin 3.3-24Vout 14A N Log
ECAD Model:
In Stock: 995
Stock:
995
Can Dispatch Immediately
On Order:
864
Expected 5/22/2026
1.188
Expected 10/14/2026
Factory Lead Time:
16
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
TDK-Lambda
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
REACH - SVHC:
Non-Isolated
1 Output
250 W
24 V
9 V
40 V
3.3 V to 24 V
14 A
1/16 Brick
33 mm (1.299 in)
23 mm (0.906 in)
12.1 mm (0.476 in)
Industrial
i6A