RL1632R-R680-F
Susumu
754-RL1632R-R680-F
RL1632R-R680-F
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD 1/2W 0.68ohm 1%
ECAD Model:
In Stock: 4.682
Stock:
4.682
Can Dispatch Immediately
On Order:
10.000
Expected 9/21/2026
Factory Lead Time:
20
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Susumu
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
RL
680 mOhms
500 mW (1/2 W)
1 %
100 PPM / C
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.5 mm (0.02 in)