KRL1632E-C-R027-F-T5
Susumu
754-KRL1632ECR027FT5
KRL1632E-C-R027-F-T5
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD Current Sense Resistors 1206 0.75W 0.027 ohm 1% 50ppm
ECAD Model:
In Stock: 2.805
Stock:
2.805 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Cut Tape / MouseReel™
KRL
27 mOhms
750 mW (3/4 W)
1 %
50 PPM / C
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.5 mm (0.02 in)