RCR875DNP-1R2L
Sumida
851-RCR875DNP-1R2L
RCR875DNP-1R2L
Mfr.:
Description:
Power Inductors - Leaded 1.2uH 4.14A 15% THRU HOLE INDUCTOR
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 100)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Sumida
Product Category: Power Inductors - Leaded
RoHS:
Radial
Shielded
1.2 uH
15 %
4.14 A
18 mOhms
- 40 C
+ 85 C
Standard
PCB Mount
8.3 mm
8.3 mm
7.5 mm
Ferrite
RCR-875D
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Power
Brand: Sumida
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 100
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Test Frequency: 2.52 MHz