CDRH3D16/HPNP-100MC
Sumida
851-CDRH3D16PNP100MC
CDRH3D16/HPNP-100MC
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 10uH 0.84A 20% SMD LP INDUCTOR
ECAD Model:
In Stock: 6.687
Stock:
6.687 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
25 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Cut Tape / MouseReel™
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
4 mm x 4 mm
Shielded
10 uH
20 %
1 A
230 mOhms
840 mA
- 40 C
+ 105 C
Standard
4 mm
4 mm
1.8 mm
Ferrite
CDRH3D16/HP
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Power
Brand: Sumida
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz