CDR125NP-180MC
Sumida
851-CDR125NP-180MC
CDR125NP-180MC
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 18uH 2.4A 20% SMD HI PWR IND
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Cut Tape / MouseReel™
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Shielded
18 uH
20 %
2.4 A
60 mOhms
- 40 C
+ 100 C
16.1 MHz
Standard
13.1 mm
12.1 mm
5.9 mm
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Power
Brand: Sumida
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 2.52 MHz