PSM1F-102M-10T0
Spectrum Control
657-PSM1F-102M-10T0
PSM1F-102M-10T0
Mfr.:
Description:
Feed Through Capacitors .120SQ.315L 1000PF 10A PI CIRCUIT
ECAD Model:
In Stock: 1.062
Stock:
1.062
Can Dispatch Immediately
On Order:
500
Expected 6/26/2026
Factory Lead Time:
14
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
10.000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Spectrum Control
Product Category: Feed Through Capacitors
RoHS:
1000 pF
200 VDC
20 %
3 Terminal
8 mm
3 mm
3 mm
Three Terminal Network Filter Capacitors
10 A
- 55 C
+ 125 C
5 mOhms