ZW-10-08-T-S-212-159
Samtec
200-ZW1008TS212159
ZW-10-08-T-S-212-159
Mfr.:
Description:
Board to Board & Mezzanine Connectors Flexible Board Stacking Header
ECAD Model:
Availability
Stock:
221 Can Dispatch in 5 Days
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Board to Board & Mezzanine Connectors
RoHS:
Headers
10 Position
2.54 mm (0.1 in)
1 Row
Solder
Vertical
0.212 in
- 55 C
+ 105 C
Tin
Phosphor Bronze
Polyester
ZW
Bulk
Application: Board-to-Board, Cable
Brand: Samtec
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Flammability Rating: UL 94 V-0
Mounting Style: Throuh Hole
Factory Pack Quantity: 1
Termination Post Length: 0.159 in