TSW-150-23-T-T-LL
Samtec
200-TSW15023TTLL
TSW-150-23-T-T-LL
Mfr.:
Description:
Headers & Wire Housings Classic PCB Header Strips
ECAD Model:
Availability
Stock:
88 Can Dispatch in 5 Days
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Headers & Wire Housings
RoHS:
Headers
Pin Header
150 Position
2.54 mm (0.1 in)
3 Row
Through Hole
Solder Pin
Straight
Pin (Male)
Tin
5.84 mm (0.23 in)
2.92 mm (0.115 in)
TSW
Board-to-Board, Cable
- 55 C
+ 105 C
Bulk
Brand: Samtec
Contact Material: Phosphor Bronze
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Current Rating: 4.3 A, 4.6 A, 5.2 A, 5.7 A, 6.3 A
Flammability Rating: UL 94 V-0
Housing Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Product Type: Headers & Wire Housings
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Headers & Wire Housings
Voltage Rating: 400 VAC, 450 VAC, 500 VAC, 515 VAC, 550 VAC