S2SDT-07-24-L-15.00-SS
Samtec
200-S2SDT0724L1500SS
S2SDT-07-24-L-15.00-SS
Mfr.:
Description:
Rectangular Cable Assemblies 2.00 mm Tiger Eye Double Row Discrete Wire Cable Assembly
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Rectangular Cable Assemblies
S2SDT
Discrete Wire Cable Assemblies
Double Row Discrete Cable
Socket
14 Position
No Connector
Female
381 mm
24 AWG
3.8 A
Blue
Bubble Pack
Brand: Samtec
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Jacket Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Pitch: 2 mm
Product Type: Rectangular Cable Assemblies
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Cable Assemblies
Tradename: Tiger Eye
Voltage Rating: 250 VAC