MTSW-102-13-T-S-955
Samtec
200-MTSW10213TS955
MTSW-102-13-T-S-955
Mfr.:
Description:
Headers & Wire Housings Variable Height PCB Header Strips
ECAD Model:
Availability
Stock:
2.232 Can Dispatch in 5 Days
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Headers & Wire Housings
RoHS:
Headers
Pin Strip
2 Position
2.54 mm (0.1 in)
1 Row
Through Hole
Solder Pin
Straight
Pin (Male)
Tin
24.25 mm (0.955 in)
MTSW
Flex Stack
Board-to-Board, Cable
- 55 C
+ 105 C
Bulk
Brand: Samtec
Contact Material: Phosphor Bronze
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Flammability Rating: UL 94 V-0