MTMM-102-10-F-S-425
Samtec
200-MTMM10210FS425
MTMM-102-10-F-S-425
Mfr.:
Description:
Headers & Wire Housings Variable Post Height Header Strips
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
2 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Headers & Wire Housings
Headers
Pin Strip
2 Position
2 mm (0.079 in)
1 Row
Through Hole
Solder Pin
Straight
Pin (Male)
Gold
10.795 mm (0.425 in)
- 55 C
+ 125 C
Bulk
Brand: Samtec
Contact Material: Phosphor Bronze
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Flammability Rating: UL 94 V-0