MTMM-102-08-G-D-325
Samtec
200-MTMM10208GD325
MTMM-102-08-G-D-325
Mfr.:
Description:
Headers & Wire Housings Variable Post Height Header Strips
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
1.766 Can Dispatch in 20 Days
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Headers & Wire Housings
Headers
Pin Strip
4 Position
2 mm (0.079 in)
2 Row
Through Hole
Solder Pin
Straight
Pin (Male)
Gold
8.255 mm (0.325 in)
- 55 C
+ 125 C
Bulk
Brand: Samtec
Contact Material: Phosphor Bronze
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Flammability Rating: UL 94 V-0