HCMS-17-T-84.00-02-R
Samtec
200-HCMS17T840002R
HCMS-17-T-84.00-02-R
Mfr.:
Description:
Ribbon Cables / IDC Cables IDC Socket and Terminal Cable Assemblies
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
42 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Ribbon Cables / IDC Cables
RoHS:
IDC
Plug
17 Position
Socket
17 Position
2.54 mm
Male / Female
2133.6 mm
28 AWG
HCMS
Bulk
Brand: Samtec
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Jacket Colour: Multi-Color
Product: IDC Ribbon Cable Assemblies
Product Type: Ribbon Cables / IDC Cables
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Cable Assemblies
Voltage Rating: 425 VAC, 600 VDC