MPB04-2C54-S-CAP-R-D
Same Sky
490-MPB042C54SCAPRD
MPB04-2C54-S-CAP-R-D
Mfr.:
Description:
Pushbutton Switches Push Button, DPDT, 5.4 mm Push, Straight Terminal, Red Cap, TH
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
9 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 500   Multiples: 100
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Same Sky
Product Category: Pushbutton Switches
RoHS:
Standard Switches
Sealed
Non-Illuminated
SPDT
PCB Mount
ON - (ON)
Plunger
14 mA
28 VDC