VND10N06TR-E
STMicroelectronics
511-VND10N06TR-E
VND10N06TR-E
Mfr.:
Description:
Power Switch ICs - Power Distribution OMNIFETII FULLY AUTO PROTECT Pwr MOSFET
ECAD Model:
In Stock: 3.761
Stock:
3.761 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: Power Switch ICs - Power Distribution
RoHS:
Low Side
1 Output
10 A
300 mOhms
1.6 us
400 ns
30 V
- 40 C
+ 150 C
SMD/SMT
DPAK-3 (TO-252-3)
VND10N06
AEC-Q100
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: STMicroelectronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Moisture Sensitive: Yes
Pd - Power Dissipation: 35 W