TS820-600B
STMicroelectronics
511-TS820-600B
TS820-600B
Mfr.:
Description:
SCRs 8.0 Amp 600 Volt
ECAD Model:
In Stock: 2.772
Stock:
2.772 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: SCRs
RoHS:
TS820
600 V
5 uA
1.6 V
8 V
800 mV
200 uA
- 40 C
+ 125 C
SMD/SMT
DPAK-2 (TO-252-2)
Tube
Brand: STMicroelectronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Holding Current Ih Max: 5 mA
Non Repetitive On-State Current: 73 A