STW12N150K5
STMicroelectronics
511-STW12N150K5
STW12N150K5
Mfr.:
Description:
MOSFETs N-channel 1500 V, 1.6 Ohm typ., 7 A MDmesh K5 Power MOSFET in a TO-247 package
ECAD Model:
In Stock: 934
Stock:
934 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
STMicroelectronics
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
Through Hole
TO-247-3
N-Channel
1 Channel
1.2 kV
7 A
1.9 Ohms
- 30 V, 30 V
5 V
47 nC
- 55 C
+ 150 C
250 W