STS5NF60L
STMicroelectronics
511-STS5NF60L
STS5NF60L
Mfr.:
Description:
MOSFETs N-Ch 60 Volt 5 Amp
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 4.293
Stock:
4.293 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 4293 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
SMD/SMT
SOIC-8
N-Channel
1 Channel
60 V
5 A
55 mOhms
- 20 V, 20 V
1 V
17 nC
- 55 C
+ 150 C
2.5 W