STS10DN3LH5
STMicroelectronics
511-STS10DN3LH5
STS10DN3LH5
Mfr.:
Description:
MOSFETs Dual N-CH 30 V 10 A SO-8 STri
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 2500   Multiples: 2500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
SMD/SMT
SOIC-8
N-Channel
2 Channel
30 V
10 A
21 mOhms
- 22 V, 22 V
1 V
4.6 nC
- 55 C
+ 150 C
2.5 W