STPST3H100UF
STMicroelectronics
511-STPST3H100UF
STPST3H100UF
Mfr.:
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers 100 V, 3 A Power Schottky Trench rectifier
ECAD Model:
In Stock: 9.161
Stock:
9.161 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
19 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: Schottky Diodes & Rectifiers
RoHS:
Schottky Rectifiers
SMD/SMT
DO-214AA-2
Single
Si
3 A
100 V
685 mV
55 A