STPSC15H12G2-TR
STMicroelectronics
511-STPSC15H12G2-TR
STPSC15H12G2-TR
Mfr.:
Description:
SiC Schottky Diodes 1200V, 15A, silicon carbide power Schottky Diode
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 679
Stock:
679 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 679 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: SiC Schottky Diodes
RoHS:
SMD/SMT
D2PAK-3
Single
15 A
1.2 kV
1.35 V
105 A