STPS5L60SFY
STMicroelectronics
511-STPS5L60SFY
STPS5L60SFY
Mfr.:
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers Automotive 60 V, 5 A PSMC Low Drop Power Schottky Rectifier
ECAD Model:
In Stock: 11.762
Stock:
11.762 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 6000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: Schottky Diodes & Rectifiers
RoHS:
Schottky Rectifiers
SMD/SMT
TO-277A-3
Single
Si
5 A
60 V
510 mV
220 A